WARSZTATY EKOLOGICZNE

W czwartek 15 maja 2023 roku odbyły się w naszej świetlicy warsztaty ekologiczne prowadzone przez Panią Edukator współpracującą z Ogrodem Botanicznym                  w Radzionkowie.

Zanim przeszliśmy do części praktycznej – sadzenia roślin, dyskutowaliśmy o stanie środowiska naturalnego w naszej okolicy i naszym wpływie na powietrze, którym oddychamy. Przypomnieliśmy sobie skład powietrza i poznaliśmy gatunki roślin doniczkowych, które są jego naturalnymi oczyszczaczami. A wiemy już o ich dużo,      bo wiele z tych gatunków sadziliśmy w naszej szkole w ubiegłym roku i od tej pory dbamy o nasze rośliny😊I kiedy już poznaliśmy teorię, zaczęło się to, co lubimy najbardziej – zajęcia praktyczne. Sadzenie, sianie i rozmnażanie dużych okazów roślin. Każdy może poznać efekty naszej pracy – na zdjęciach, które możecie tu zobaczyć,  ale najlepiej odwiedźcie nas w naszej szkole.

TU  JEST JUŻ ZIELONO. ODDYCHAMY LEPSZYM POWIETRZEM.

Warsztaty zostały sfinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce  na lata 2021 -2030” w ramach realizacji zadania                                        „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos w  SP 16 w Bytomiu”