WARSZTATY EKOLOGICZNE

12 czerwca  2024 roku odbyły się w naszej świetlicy warsztaty ekologiczne, które tak jak w ubiegłych latach prowadziła Pani Edukator współpracująca z Ogrodem Botanicznym w Radzionkowie.

  Posadziliśmy wiele gatunków roślin doniczkowych oczyszczających powietrze (skrzydłokwiaty, draceny, juki, sansewierie, zamiokulkasy, filodendrony i inne). Przesadzaliśmy też rośliny sadzone w czasie ubiegłorocznych warsztatów, o które dbaliśmy przez wiele miesięcy podlewając je, nawożąc i usuwając  suche, czy uszkodzone pędy. Niektóre z nich tak bardzo się rozrosły, że powstały z nich nowe sadzonki, które można było zabrać do naszych domów.

Poznaliśmy też niektóre zioła, między innymi melisę i  różne odmiany mięty. Rozsadzaliśmy je, sprawdzali jak pachną i smakują. Dowiedzieliśmy się jakie jest ich zastosowanie w kuchni, a potem zabraliśmy je ze sobą do domu.

Doniczki z roślinami rozstawiliśmy we wspólnych przestrzeniach szkoły: na korytarzach i parapetach. Będziemy o nie dbać. Mamy świadomość, że dzięki nim oddychamy w szkole lepszym, bo oczyszczanym powietrzem.

Warsztaty  i wszystkie materiały niezbędne do  ich przeprowadzenia  zostały sfinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji              w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce                  na lata 2021 -2030” w ramach realizacji zadania „Prowadzenie świetlicy                        Amaro Strychos w  SP 16 w Bytomiu”