Wyjście do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie

Nasze kolejne wyjście do Muzeum Chleba w ramach świetlicy Amaro Strychos grup ekologiczno – turystycznej i przyrodniczej odbyło się 6 października 2023 roku.              W programie mieliśmy projekcję filmu „Chleb” oraz kilka prelekcji m.in. o szacunku do chleba i pracy piekarza. Następnie każdy uczestnik wycieczki wyrabiał własne ciasto chlebowe, formował plecionkę i czekał, aż się wypiecze, by skonsumować własny wypiek. W Muzeum Szkoły uczniowie mieli okazję zasiąść w dawnych ławkach i zobaczyć jak wyglądała szkoła sprzed lat oraz posłuchać ciekawych opowieści pani przewodnik. Podziwiając eksponaty z wystawy ciekawostek każdy znalazł coś interesującego m.in. dawny strój nurka, starą lodówkę, maszynkę do lodów na patyku, stuletnią gaśnicę, zabytkowe telefony itp. W zabytkowym wnętrzu dawnej kawiarni usłyszeliśmy muzykę z polifonu, która kiedyś rozbrzmiewała w takich wnętrzach. Ostatnim punktem wyjazdu była zabawa na świeżym powietrzu:)

Koszt wycieczki został sfinansowany ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” w ramach zadania   „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos  w SP 16 w Bytomiu.