Magia Teatru Czarnego Tła

Jest w Chorzowie miejsce niezwykłe- mały, kameralny i niesamowicie klimatyczny Teatr Czarnego Tła. Odwiedziliśmy go pewnej soboty i przeżyliśmy przygodę, którą do dziś wspominamy. Staliśmy się świadkami i autorami znikania! Ubrani w czarne stroje, wspomagani ultrafioletem, po krótkim wykładzie i instruktażu ożywiliśmy lalki naszego wzrostu, sami tonąc w absolutnym mroku. Nasze animacje wzbudzały w widzach mnóstwo emocji, a brawurowy taniec kurczaków- salwy śmiechu. Nawet najbardziej nieśmiali szaleli na scenie, pokazując różne emocje.

W drugiej części warsztatów, podzieleni na kilkuosobowe grupy, otrzymaliśmy bardzo twórcze zadania. Mieliśmy w krótkich scenkach, wykorzystując świecące rekwizyty, przedstawić wymyślone przez każdy z zespołów historyjki. Wszyscy spisali się na medal a największy entuzjazm wywołała perfekcyjna, pomysłowa prezentacja pt. „Las”. Kilkoro z nas zaczęło poważnie rozważać karierę aktorską!

Na zakończenie wizyty w tym niezwykłym miejscu obejrzeliśmy w wykonaniu zespołu aktorskiego Teatru Czarnego Tła wspaniały spektakl pt. „ Królowa- rock bajka”. Na pewno tu jeszcze wrócimy.