Kodowanie z Photonem- znów w akcji!

W naszej „ 16” nie brakuje miłośników nowych technologii, a wieść o prowadzonych w świetlicy Amaro Strychos zajęciach robotyki niesie się głośnym … śmiechem po szkolnych korytarzach. Zabawy, emocji z przejścia kolejnej misji i radości z zaliczenia następnego Levelu u nas bez liku. Uśmiech gości na twarzach cały czas.
W tym roku szkolnym dwie nowe grupy uczniów rozpoczęły w naszej świetlicy przygodę z nauką programowania.
Po kilku zajęciach urocze roboty Photony migają już do nas kolorowymi czułkami, wydają dźwięki i poruszają się wyznaczoną przez nas trasą.
W tym roku na młodych koderów czeka niespodzianka, gdyż rodzina naszych robotów powiększyła się o nowe edukacyjne maleństwa- roboty Ozobot. Ale te przedstawimy następnym razem.
Roboty zostały zakupione ze środków rządowego „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” w ramach realizacji zadania „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos w SP 16 w Bytomiu”.
Zdjęcia wkrótce!

20211006_092408-scaled