Zajęcia przyrodniczo- turystyczne już zakończone

20211117_143837Uczniowie SP 16 z grupy przyrodniczo – turystycznej ze świetlicy romskiej Amaro Strychos przez cztery miesiące działali niezwykle intensywnie. Oprócz licznych wycieczek i warsztatów, z których zamieszczaliśmy relacje, mieli możliwość rozbudzania zainteresowań natury przyrodniczej oraz działań konstruktorskich. Wykorzystując zdobytą wiedzę, skonstruowali fotowoltaiczną żabę oraz samochód napędzany słoną wodą. Poza tym wykonywali także ciekawe doświadczenia, m.in. takie, które pokazało, co to jest gęstość cieczy i jak można wytworzyć tęczę w cylindrze miarowym.
Jesienią wspólnie zrobili las w słoiku. Przy okazji dowiedzieli się, jakie są warstwy ziemi i jakie rośliny można zamknąć w słoiku. W szkolnym ogródku posadzili cebule kwiatowe zgodnie z instrukcją. Wiosną z niecierpliwością będą obserwować efekty swojej pracy.
Jednym z zagadnień realizowanych podczas zajęć przyrodniczo- turystycznych było poznanie sekretów ludzkiego ciała. Uczniowie zgłębiali tajniki ciała, budując model układu kostnego oraz poznali narządy układu pokarmowego. Dociekliwie pytali i chętnie poszukiwali odpowiedzi. Zajęcia przyrodniczo -turystyczne to wspaniała nauka i dobra zabawa. Wszyscy pytają Panią Ewę Jańczak, czy będzie ciąg dalszy.
Kto wie, może jest wśród tych uczniów przyszły inżynier, wynalazca lub wybitny przyrodnik?


Wszystkie materiały potrzebne do zajęć w całości pokryte zostały ze środków rządowego „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” w ramach realizacji zadania „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos w SP 16 w Bytomiu”.