Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków

Grupa przyrodniczo – turystyczna nie ustaje w realizacji ciekawych zajęć, gdyż po interesujących wyjazdach, w których uczestniczyli uczniowie przyszedł czas na warsztaty – wyrabianie naturalnych kosmetyków. Uczniowie pod czujnym okiem pani Ewy Jańczak eksperymentowali wytwarzając samodzielnie mydełka, kule kąpielowe
i balsamy do ust. Zajęcia odbywały się w pracowni chemicznej, która na kilka godzin zamieniła się miejsce pełne przyjemnych aromatów i pięknych kolorów. Młodzi
pasjonaci przyjemne spędzili czas i mieli okazję do nauki przez zabawę, ale przede wszystkim budzili swoją kreatywność, mieli poczucie sprawczości i satysfakcji z efektu końcowego. Każdy wyszedł z zajęć z własnoręcznie zrobionym zestawem kosmetyków

_____________________________________________________________________
Koszty zostały pokryte ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030”ramach realizacji zadania „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos w SP 16 w Bytomiu”.
Dziękujemy