Nagroda „ Za naprawianie świata”

Z radością i dumą oznajmiamy, że Pani Dorota Żuber- dyrektor SP 16 w Bytomiu do 1 września 2019, polonistka, doradca zawodowy, wychowawca świetlicy i oraz kierownik świetlicy integracyjnej „ Amaro Strychos” została laureatką ogólnopolskiej, prestiżowej Nagrody im. Ireny Sendlerowej „ Za naprawianie świata”. Nagroda ta jest przyznawana nauczycielom i nauczycielkom, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej. Pani Dorota Żuber otrzymała tę nagrodę szczególnie za stworzenie i działalność świetlicy integracyjnej Amaro Strychos dla dzieci romskich i nieromskich. Świetlica powstała w 2013 roku na strychu szkoły to miejsce, w którym dzieci realizują swoje pasje, rozwijają talenty, poznają kulturę, świat i siebie samych, burzą stereotypy i budują mosty porozumienia. Zgodnie z mottem świetlicowym „ Jesteśmy razem” wspólnie bawią się, tańczą, grają, malują, jeżdżą na wycieczki, programują roboty…

Kapituła nagrody doceniła także działalność naszej świetlicy socjoterapeutycznej.

Nagroda, którą w poniedziałek 28.10. 2019 w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odebrała laureatka- Pani Dorota Żuber, to także nagroda dla wszystkich nauczycieli, którzy od lat pracują z dziećmi w świetlicy Amaro Strychos oraz świetlicy socjoterapeutycznej.

materiały Centrum Edukacji Obywatelskiej/ autor zdjęć: Łukasz Niewiadomski.

https://sendler.ceo.org.pl/aktualnosci/dorota-zuber-otrzymala-nagrode-im-ireny-sendlerowej

https://www.facebook.com/fundacjaCEO/posts/1831286860338519

https://dzieje.pl/edukacja/dorota-zuber-laureatka-nagrody-im-ireny-sendlerowej-za-naprawianie-swiata