„Młody Konstruktor”

Zajęcia techniczno-informatyczne „Młody Konstruktor”  w tym roku szkolnym prowadzone są w grupie uczniów z klasy szóstej „c”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu jedną godzinę. Głównym celem zajęć jest rozwijanie uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie, eksperymentowanie i budowanie przestrzenne z programowaniem. We wrześniu uczniowie ćwiczyli z zestawem „Mały konstruktor” tworząc znaki, hulajnogę, zegar, pojazdy własnego pomysłu. Czytanie instrukcji zbudowania pojazdu może okazać się trudne, jednakże wystarczy wskazówka p. Sylwii Ślimok i działamy skutecznie dalej:)