Las w słoiku

Uczniowie ze świetlicy Amaro Strychos z grupy przyrodniczo – turystycznej mieli okazję stworzyć własny las w słoiku. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatową. Dzięki odpowiednio dobranym roślinom, uczniowie stworzyli mini ekosystem zamknięty
w szklanym naczyniu. Teraz te umiejętnie skomponowane lasy w szkle, cieszą oczy oraz zdobią nasze klasy. Kolejny punktem warsztatów było sadzenie cebulek tulipanów w szkolnym ogrodzie, by wiosną rozkwitły i zachwycały nasze zmysły kolorami
i fakturami. Uczniowie zapowiedzieli, że z niecierpliwością będą wiosną wypatrywać
„swoich” tulipanów. Dodatkowo uświadomili sobie jakie korzyści płyną z pracy
w ogrodzie, a są to min.: satysfakcja, odprężenie, pozytywny nastrój, uważność, kreatywność, sprawczość i oczywiście wiedza o roślinach!

 

_____________________________________________________________________
Wszystkie rośliny oraz materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów
zostały sfinansowane z budżetu państwa w ramach programu: „Program integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030”.