Wycieczka integracyjna!

Nasza świetlica Amaro Strychos w SP 16 działa już 9 lat- została założona w 2013 przez dyr. Dorotę Żuber i Panią Agatę Kołodziejczyk . Do tego roku uczęszczały do niej dzieci i młodzież z dzielnicy Bobrek. Od września 2021 dołączyli też uczniowie z sąsiedniej dzielnicy- z Karbia. Aby zintegrować oba środowiska, zaplanowano wspólną, całodniową wycieczkę plenerową.
Dnia 21 września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 i Szkoły Podstawowej nr 21 uczęszczające do świetlicy Amaro Strychos pod opieką wychowawców i asystentki romskiej pojechały na wycieczkę do Rancza Baranówka w Nowej Wsi Tworoskiej. Czekało tam na nie mnóstwo atrakcji, między innymi paintball, marsz na orientację z mapą, kompasem i GPS po lesie w poszukiwaniu skarbów. Sprawdzali swoje umiejętności sprawnościowe, układając wieże ze skrzynek oraz strzelając z łuku. Uprawiali nową dyscyplinę sportu – slackline, czyli chodzenie po linie. Wyprawę wszystkim dzieciom umiliły przejażdżki konne. Po powrocie do miejsca spotkania czekało na nich ognisko z kiełbaskami i ciepła herbata. Na koniec mieli sporo czasu, by się integrować. Skakali na trampolinie, grali w piłkę, biegali i świetnie się bawili.
Ta wycieczka z pewnością będzie należała do ulubionych i długo pozostanie w pamięci!
Koszty wycieczki zostały pokryte ze środków rządowego „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” w ramach realizacji zadania „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos w SP 16 w Bytomiu”.
Dziękujemy!!!

WhatsApp-Image-2021-09-21-at-13.49.00