Wycieczka do Kopalni Srebra

DSC08036Jest dopiero październik, a grupy przyrodniczo – turystyczna i arteterapeutyczna ze świetlicy Amaro Strychos pod opieką pań Ewy Jańczak i Agnieszki Kośmider były już na trzech wycieczkach! Radzionków, Chorzów i Tarnowskie Góry – zawsze po lekcjach, zawsze w czasie wolnym, czasem w sobotę. Zawsze było warto!
Tym razem podczas eksploracji terenów bliższych i dalszych znaleźliśmy się głęboko pod ziemią, w Kopalni Srebra. Było to bardzo interesujące przeżycie – do zapamiętania na całe życie. Ogrom wiedzy przekazał nam pan przewodnik i pani Ewa – przyrodniczo, turystycznie i ogólnoludzko:) Po wyjściu na światło dzienne z radością chwyciliśmy za aparaty, telefony i zmierzyliśmy się zgodnie z instrukcjami pani Agnieszki z tematem „Ten Moment”.
Planujemy zorganizować wystawę fotograficzną, na którą już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy! Zachęcamy do fotografowania i dostarczenia własnych zdjęć – obiecujemy, że również znajdą się na wystawie. Bo Ten Moment zdarza się tylko raz!
Koszt zajęć został w całości pokryty ze środków rządowego „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” w ramach realizacji zadania „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos w SP 16 w Bytomiu”.