Trening pamięci, uwagi i koncentracji

20211124_130022Czas na zajęciach z treningu pamięci, uwagi i koncentracji oraz technik uczenia się prowadzonych przez Panią Ewę Jańczak upływa zawsze bardzo szybko, o czym doskonale wiedzą uczniowie ze świetlicy romskiej Amaro Strychos. Ostatnio oprócz ćwiczeń poprawiających koncentrację uwagi, spostrzegawczość i szybkość reakcji uczniowie grali w różne gry, które m.in., rozwijają wyobraźnię oraz uczą strategii, planowania i współpracy. Tak spędzany czas to najlepsza nauka przez zabawę.
W ramach zajęć świetlicy integracyjnej dzieci poznały również ciekawy sposób utrwalania zdobytej wiedzy, tworząc szkicnotkę. Czym jest szkicnotka? – to notatki wizualne, czyli takie, które łączą słowa i obrazki, pozwalają o wiele efektywniej przyswajać wiedzę. Najlepiej robić szkicnotki samodzielnie. Ma to dodatkowy plus – już w trakcie pracy nad nimi przyswaja się informacje. W ten sposób uczniowie utrwalili wiadomości z przyrody.
Zajęcia trwały od września, były intensywne, bardzo ciekawe i na pewno pomogły szybciej się uczyć i lepiej zapamiętywać wiedzę nie tylko z lekcji.
Wszystkie gry i materiały do zajęć zostały zakupione ze środków rządowego „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” w ramach realizacji zadania „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos w SP 16 w Bytomiu”.