Przygoda z kodowaniem

W ubiegłym roku z naszymi uroczymi robotami o imieniu Photon zaprzyjaźnili się nasi starsi koledzy i koleżanki, teraz przyszła pora na nas, młodszych, z klas II- III. Od września to my poznajemy tajniki kodowania. Zabawy i śmiechu na zajęciach jest mnóstwo. Wielki okrzyk radości towarzyszył pierwszemu spotkaniu, gdy roboty- pieski zamrugały do nas i przywitały się głosem.

Te urocze roboty przybyły do nas z innej planety, ich rakieta rozbiła się, a one straciły pamięć w wyniku upadku. Teraz mogą liczyć tylko na nas- dzielną drużynę ze świetlicy Amaro Strychos. Postaramy się, aby szybko odzyskały utracone umiejętności. Właśnie jesteśmy  w trakcie nauki poruszania. Jeszcze dochodzi do drobnych kolizji, ale jest coraz lepiej. O kolejnych sukcesach poinformujemy wkrótce!

Głównym celem zajęć prowadzonych przez Panią Monikę Skibę jest rozwijanie w nas logicznego myślenia, umiejętności pracy zespołowej i zadaniowego podejścia do problemów. Może kiedyś sami zaprojektujemy i zakodujemy równie urocze roboty, np. do sprzątania w naszym pokoju.