Edukatorium Juliusz w Rybniku

 

W piątek 22 września uczniowie z dwóch grup: ekologiczno – turystycznej i czytelniczej, w ramach zajęć w świetlicy Amaro Strychos, wybrali się na wycieczkę do Edukatorium w Rybniku. Mieli wspaniałą okazję doświadczyć nowoczesnej nauki w miejscu z charakterem i dużym znaczeniem historycznym dla miasta. Ekspozycje pozwalały na interaktywne poznawanie ludzkiego organizmu. Na  poszczególnych stanowiskach uczniowie zobaczyli jakie narzędzia i jaką technologię medyczną wykorzystują lekarze w swojej pracy. Dużą atrakcją było przesuwanie kulki umieszczonej w specjalnym pojemniku falami mózgowymi, obejrzenie żyły w powiększeniu oraz przeprowadzenie laparoskopowo „operacji”. To ostatnie dla nikogo nie było proste. Kolejnym punktem programu były warsztaty „Zdrowe śniadanie”. Uczniowie wykonali wiele praktycznych zadań z tematu odżywiania i zdrowego stylu życia.  Na koniec każdy z nich otrzymał dyplom i torbę z upominkiem. Wyjazd był więc bardzo udany. J

Koszt wycieczki został sfinansowany ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” w ramach zadania   „Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos  w SP 16 w Bytomiu.