Wizyta Gabrysi

1160223W czwartek 28 października miało miejsce niezwykle miłe wydarzenie.
Absolwentka naszej szkoły, wieloletnia wychowanka świetlicy Amaro Strychos – Gabrysia Szczerba – odwiedziła nas i poprowadziła warsztaty plastyczne. Towarzyszyła jej córeczka, która pewnie za kilka lat też będzie chodziła na zajęcia, bo ewidentnie odziedziczyła talent po mamie 
Gabrysia jest bardzo utalentowana. Gdy uczęszczała do naszej szkoły i świetlicy integracyjnej, była laureatką wielu konkursów, m.in. Ogólnopolskiego konkursu stypendialnego dla dzieci i młodzieży pochodzenia romskiego uzdolnionych artystycznie. Warto dodać, że była wtedy najmłodsza!
Podczas spotkania był czas na wspomnienia, marzenia, wspólne snucie planów oraz działania artystyczne. Gabrysia pokazała wszystkim, jak zrobić piękne, jesienne prace i z jej pomocą na stołach pokazały się urocze jeże z liści.
Wiemy, że już wkrótce będzie ciąg dalszy! A co będzie czekać podopiecznych świetlicy romskiej kolejnym razem?
Otóż – będziemy śpiewać! Pieśni romskie i polskie pod czujnym okiem i uchem kolejnych zaproszonych romskich absolwentek SP 16, kiedyś także wychowanek świetlicy Amaro Strychos.
Spotkanie zorganizowały panie Agnieszka Kośmider, prowadząca zajęcia arteterapii i Joanna Skorzec – Gajetzki .
Wśród zaproszonych gości był ktoś szczególny- pani Dorota Żuber, założycielka i od samego początku kierownik świetlicy Amaro Strychos i jednocześnie była dyrektor naszej szkoły, która dba o to, aby dzieci miały ciekawe zajęcia i mogły wyjeżdżać na wspaniałe wycieczki.
Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.