Domki owadów

Kolejne ciekawe i bardzo praktyczne zadanie mieli do wykonania uczniowie na zajęciach grupy ekologiczno – turystycznej. Działanie swoje rozpoczęli już tydzień wcześniej od długiego spaceru i zbierania naturalnych okazów przyrodniczych: szyszek, gałązek, kory drzew itp. które miały posłużyć jako wypełnienie do domków dla owadów, gdyż postanowiliśmy pomóc owadom zapylającym przetrwać zimę i dać możliwość schronienia w naszym arboretum szkolnym. Pan konserwator wykonał szkielet domków ze szkolnych desek, a uczniowie zajęli się wypełnianiem przestrzeni w nich.  Nawiercali także otwory w pieńku dębu i wykonali małe hotele dla owadów w plastikowych osłonkach. Mamy nadzieję, że nasze domki i hotele zapewnią schronienie owadom przed drapieżnikami, deszczem, mrozem czy po prostu będą miejscem odpoczynku.

Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć zostały sfinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 -2030”.